Czy warto korzystać z usług psychologa?

Czy warto korzystać z usług psychologa?

Wiele osób zastanawia się, czy problemy z którymi się borykają wymagają skorzystanie z usług psychologa. Gdy ma się takie dylematy można zapoznać się z poradami na grupach wsparcia, z których można skorzystać na stronach internetowych. Pozwala to znacznie lepiej ocenić czy warto udać się do psychologa.


Wybór psychologa

Trzeba brać pod uwagę, że pierwsza wizyta u psychologa ma na celu przede wszystkim ustalenie problemów występujących u pacjenta. Psycholog Mokotów http://medi-life.pl/zakres-swiadczen/zdrowie-psychiczne/ w tym celu może:

- przeprowadzić wywiad,

- zrealizować badania psychologiczne,

- poprowadzić wstępną terapię.

Wstępna terapia to najczęściej maksymalnie kilka spotkań. Podczas takich spotkań ustalane są problemy pacjenta oraz wybierana jest metoda prowadzenia terapii.


Jaki ośrodek wybrać?

Na rynku usług psychologicznych można decydować się na korzystanie z gabinetów psychologów, którzy działają indywidualnie. Najczęściej są to specjaliści zajmujący się prowadzeniem leczenia konkretnych problemów, choćby prowadząc terapie dla dzieci. Zdecydować można się, także na korzystanie z ośrodków psychologicznych, gdzie pracują psycholodzy działający w różnych dziedzinach.