Zrozum swój kod: repozytoria kodu i sposób ich działania w custom software development companies.

Zrozum swój kod: repozytoria kodu i sposób ich działania w custom software development companies.

Zawsze powinieneś mieć kontrolę nad swoim kodem, niezależnie od osobistej wiedzy technicznej. Jedną z największych oznak ostrzegawczych, które widzimy, gdy angażujemy nowego klienta, jest to, że przychodzi do nas z częściowo ukończonym projektem zbudowanym przez inną firmę… ale nie ma własności własnego kodu. Co to oznacza i dlaczego tak się dzieje?


Często, gdy nietechniczny właściciel produktu angażuje custom software development company uk https://idego-group.com, aby zbudował mu aplikację, otrzymuje (i widzi) gotowy produkt - całkowitą sumę całego kodu, z którego składa się produkt. Jednak w wielu sytuacjach właściciel nie ma kontroli nad kodem, który tworzy jego produkt - zasadniczo otrzymuje zdjęcie domu, za który zapłacił, zamiast rzeczywistego domu.


To wszystko jest w porządku (kontynuując metaforę), jeśli dom jest w świetnym stanie i planujesz sprzedać / wynająć go innym. Ale co się stanie, jeśli nie będziesz z niego zadowolony? Czy możesz sam wejść i zmienić rzeczy? Albo zatrudnić kogoś, kto zastąpi poprzednich konstruktorów? Nie bez oryginalnego kodu źródłowego, nie możesz! Zasadniczo twój kod jest zakładnikiem ludzi, którzy go napisali. Jeśli nie podoba Ci się wynik, niewiele możesz zrobić poza błaganiem i błaganiem pierwotnych programistów o zmianę. Nie jest to dobra sytuacja!